Leki nasenne

Leki nasenne Ok. dziesięć milionów naszych rodaków cierpi na zaburzenia snu, u ponad dwóch milionów zaburzenia te mają ciężki przebieg. Na leki nasenne i uspokajające wydajemy ponad 120 milionów złotych. Niestety środki te niosą ze sobą olbrzymie właściwości uzależniające. Najbardziej popularną grupą wśród tych leków są benzodiazepiny, następne są Z-drug czyli niebenzodiazepinowe leki nasenne, w Polsce występują w dwóch postaciach. Jeżeli chcesz dowiedzieć sie jak bezpiecznie stosować takie specyfiki, jak leczyć uzależnienie od leków, odwiedź bzd.edu.pl. Masz wiadomości na ten temat, chcesz opowiedzieć swoją historię, napisz do kontakt, z chęcią opublikujemy Twój artykuł.

Szczegóły strony bzd.edu.pl:

Komentarze:

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz »

Podlinkuj stronę bzd.edu.pl:

Leki nasenne

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 2 Odwiedziny googlebot 29

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

 • Alkoholizm leczenie »

  Jak radzić sobie z problemem alkoholizmu w rodzinie, jak postępować, jak nie wpaść w sidła współuzależnienia, czy nasze dzieci muszą mieć syndrom DDA. Czy alkoholizm identycznie przebiega u kobiet i mężczyzn, u młodzieży i dojrzałych osób? Czy każdy może się uzależnić, jak rozpoznać alkoholika, czy alkoholik pije codziennie, co zrobić aby zachować abstynencję, co oznacza pojęcie "silna głowa", jak przeprowadzić procedurę wniosku o leczenie odwykowe?
  Czym jest uzależnienie, trudno zrozumieć osobie zdrowej, przecież wystarczy nie pić. Jednak dla chorego rezygnacja z picia oznacza wiele więcej niż dla osób zdrowych. Alkoholik nie ma wyobrażenia, że można żyć bez alkoholu.

  Data dodania: 24 05 2012 · szczegóły wpisu »
 • Leczenie substytucyjne w Warszawie »

  Jak wiele osób w Warszawie jest uzależnionych od środków psychoaktywnych tzw. narkotyków. Jakie to implikuje problemy społeczne, jak wydawane są publiczne środki przeznaczone na leczenie narkomanii. Czy chory ma łatwy dostęp do specjalistów, oddziałów detoksykacyjnych, ośrodków leczenia uzależnień i rehabilitacji. Jak przedstawia się oferta prywatnych placówek, gabinetów psychiatrów, specjalistów psychoterapii uzależnień, psychologów. Czy programy nowoczesnego leczenia substytucyjnego w Warszawie zapewniają wystarczającą ilość miejsc dla zainteresowanych. Jakie są obecne światowe trendy w tej dziedzinie. To wszystko znajdziesz w naszym serwisie.

  Data dodania: 04 06 2012 · szczegóły wpisu »
 • Ośrodki leczenia odwykowego »

  Psychoterapia, AA, leczenie farmakologiczne alkoholizmu, a może wszystko razem, jaką metodę wybrać, która jest skuteczna dla mnie. Możesz zapoznać się z ofertą polskich ośrodków leczenia alkoholizmu, mamy ambicję aby przedstawiać tylko te sprawdzone, działające w ramach krajowej służby zdrowia, publicznej i prywatnej. Celowo ignorujemy oszustów, próbujących zbierać żniwo na naiwności i nieszczęściu chorych i ich rodzin. Poszukaj w katalogu podzielonym na województwa oddziałów leczenia alkoholowych objawów abstynencyjnych, OTU, poradni i gabinetów prywatnych.

  Data dodania: 05 06 2012 · szczegóły wpisu »
 • Wszywka Warszawa »

  Wciąż trwają dyskusje na temat skuteczności "wszywki" w terapii zależności alkoholowej. Przeciwnicy, głównie humaniści walcząc o swój chleb, podkreślają jej szkodliwość, używając zamiast merytorycznych argumentów, twierdzeń typu "leczy się głowę a nie d... ". Lekarze mający uprawnienia do implantacji Disulfiramu nie mają zastrzeżeń do tej metody leczenia. Niestety spora ich część wykorzystuje trudną sytuację pacjentów i ich rodzin, podając nie prawdziwe informacje, zbijają kokosy na nieszczęściu. Jest sporo hien, ogłaszają się "Esperal na 18 miesięcy, 6 miesięcy", nie marnują szans na zarobek. Leczenie alkoholizmu to trudny i złożony problem. Warto uwzględnić w ofercie Disulfiram. Oczywiście trzeba pamiętać o wskazaniach, przeciwwskazaniach, należy również dokładnie informować chorych o wszystkich dostępnych formach leczenia choroby alkoholowej.

  Data dodania: 19 03 2017 · szczegóły wpisu »
 • Alkoholizm - definicje »

  Internetowy serwis w formie encyklopedii, w całości poświęcony zespołowi zależności alkoholowej. Jak rozpoznawać, jak leczyć, które metody mają sprawdzoną skuteczność. Czy warto stosować "Esperal", czy istnieją leki na alkoholizm, tylko sprawdzone fakty, serwis jest moderowany przez osoby z wykształceniem medycznym, posiadające duże doświadczenie w leczeniu osób uzależnionych od alkoholu. Jak powinna wyglądać detoksykacja alkoholowa. Współczesne podejście do choroby alkoholowej przedstawia ją jako schorzenie mózgu. Implikuje to konieczność biologicznego leczenia, nie jak dotychczas mentorskich, humanistycznych teorii.

  Data dodania: 05 09 2012 · szczegóły wpisu »
 • DDA »

  Jesteś DDA, wiesz gdzie szukać pomocy? Praktycznie każda publiczna poradnia leczenia uzależnień prowadzi terapię dorosłych dzieci alkoholików i osób współuzależnionych. Otrzymasz tam pomoc terapeuty, psychiatry, psychologa, możesz rozpocząć psychoterapię. I to wszystko w ramach ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia, jeżeli jednak wymagasz bardziej indywidualnego traktowania, bardziej dogodnych terminów wizyt możesz poszukać specjalistycznej praktyki terapeutycznej. Zobacz jak wygląda 12 obietnic DDA, jak prowadzona jest terapia, nie jesteś sam/a, korzystaj z grup wsparcia.

  Data dodania: 23 11 2012 · szczegóły wpisu »
 • Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych »

  Parpa - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów alkoholowych powstałą na mocy rozporządzenia Ministra Zdrowia w 1993 roku. Niestety kolejne zarządy tej instytucji nie modyfikują naszego spojrzenia na alkoholizm. Wciąż jest ona zdominowana przez środowiska "mentorskie", pojmujące chorobę alkoholową jako objaw naszych psychologicznych problemów. Brak tam profesjonalistów, ludzi z wykształceniem medycznym czy choćby biologicznym. Rozumiem, że wygodnie jest dzielić setki milionów naszych podatków między siebie jednak mogłoby to być z korzyścią dla chorych. tymczasem leczenie alkoholizmu w naszym kraju wygląda tak jak w latach 70-tych. Zaczyna i kończy się na pogaduszkach z tzw. terapeutą bez pojęcia i ew. zaleceniem udziału w mityngach AA. Świat poszedł naprzód, wykorzystuje już farmakologię do leczenia ZZA.

  Data dodania: 14 01 2013 · szczegóły wpisu »
 • Krajowe Biuro ds Przeciwdziaania Narkomanii »

  Nie każdy zdaje sobie sprawę, ze istnieje taka agenda rządowa. Mimo wielu lat działalności, wydawania sporych publicznych kwot, zjawisko się rozpowszechnia. Dlaczego, wg mnie dlatego, że od lat kierują KBRN osoby bez odpowiedniego wykształcenia. Obecny szef znany był z tego, ze przed laty hamował rozwój programów substytucyjnych, dopiero prawo EU zmusiło go do zmiany postawy, wątpię czy poglądów. Niestety długo by szukać w Biurze lekarzy a przecież narkomania to choroba. Lepiej filozofować, nauczać, ze trzeba leczyć systemowo, cała rodzinę, babcie matkę, ojca, może tez zwierzęta domowe. Taki terapeutyczny bełkot. Miliony idą na akcje propagandowe, które mówią"Narkomania to samo zło", przecież każde dziecko to wie. Jedyny plus to to, że dofinansowują szkolenia dla specjalistów terapii uzależnień, o ich jakości już nie będę pisał z wiadomych powodów.
  Do przemyślenia dla Ministra Zdrowia, czy Biuro w tej formie powinno istnieć?

  Data dodania: 16 04 2013 · szczegóły wpisu »
 • Odwykowy blog - Medox »

  W sieci istnieje tysiące stron poświęconych tematyce uzależnień, większość z nich redagowanych jest przez osoby borykające się z problemem. My przedstawiamy serwis z wiadomościami pisanymi przez specjalistów. NZOZ Medox powstał w 2008 roku pod Warszawą, jest pierwszy zakład leczniczy w domenie prywatnej służby zdrowia stworzony przez lekarzy zajmujących się leczenie odwykowym.
  Co się z tym wiąże model terapii przez nich proponowany jest nastawiony na biologiczne i ewolucyjne uwarunkowania człowieka. Klinika zajmuje się przypadkami podwójnej diagnozy, nawet w ostrych stanach psychotycznych znajdziesz tam pomoc.

  Data dodania: 19 04 2016 · szczegóły wpisu »
 • Chory.com.pl- serwis dla pacjentów »

  Znajdź przystępne informacje na temat chorób, metod ich leczenia, poszukaj polecanych lekarzy. W dobie odhumanizowania medycyny, wąskich specjalności, dziś trudno poczuć się w szpitalu lub nawet prywatnym gabinecie podmiotem. A przecież pacjent, osoba chora, potrzebuje oprócz fachowej pomocy również wsparcia, rzetelnej informacji.
  Nasze spojrzenie na medycynę to raczej powrót do źródeł, traktujemy ją jak sztukę, nie przemysł.
  Serwis w większości swoich artykułów dotyczy sfery psychologi i psychiatrii, jednak staramy się nie osieracać innych dziedzin medycyny.

  Data dodania: 24 04 2016 · szczegóły wpisu »