Psychologia Podkategoria: Psychologia

 • Twoja asertywność »

  Asertywność to przede wszystkim niebagatelna umiejętność wyznaczania swoich granic. Tak naprawdę dzięki niej zwiększymy swój osobisty szacunek do samego siebie, a także przy wyrażanie swoich nienagannych uczuć, postaw czy też opinii lub pragnień. To wszystko pokazujemy w sposób respektujący uczucia, opinie prawa i pragnienia drugiej osoby. Pamiętajmy jednak, że asertywność nasza nie jest w żadnym stopniu wrodzona. Nie jest cechą naszej osobowości, ale przede wszystkim postawą lub wzorcem ukształtowanych na bazie indywidualnych doświadczeń naszych zachowań. Umiejętności naszego przede wszystkim asertywnego komunikowania się z innymi osobami możemy bez problemu rozwijać poprzez trening. Aby nauczyć się jej, na początek dobrze jest jednak poznać reakcje nieasertywne. Wśród nich na pewno znajdziemy uległe zachowania.okazji będziemy budować bardzo trwałe i satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi takimi jak, przełożonymi i bliskimi. Jak być asertywnym? A więc to sposób prawidłowego komunikowania się z innymi ludźmi. Oznacza to bezpośrednie, uczciwe i stanowcze

  Data dodania: 27 02 2014 · szczegóły wpisu »
 • Klinika Medox »

  To wyjątkowa placówka na skalę światową, wśród wielu działających na terenie naszego kontynentu, jako jedyna posiada pełną gamę usług związanych z leczeniem uzależnień. Oferuje terapię opartą na dokładnej diagnozie, psychoterapii i psychofarmakologii, takich zależności jak: choroba alkoholowa, narkomania, uzależnienie od leków, zespołów behawioralnych, hazardu, zakupoholizmu. Przeprowadza się tu detoksykację, terapie indywidualne i grupowe, rehabilitację. Dobry poziom usług medycznych zapewnia leczenie szkód zdrowotnych spowodowanych zależnością.
  To nie jest "odwyk" w klasycznym pojęciu, to pionierskie i autorskie standardy wprowadzane przez profesjonalistów, oparte na wieloletnich doświadczeniach pracującego tu personelu medycznego.

  Data dodania: 23 11 2015 · szczegóły wpisu »
 • Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych »

  Parpa - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów alkoholowych powstałą na mocy rozporządzenia Ministra Zdrowia w 1993 roku. Niestety kolejne zarządy tej instytucji nie modyfikują naszego spojrzenia na alkoholizm. Wciąż jest ona zdominowana przez środowiska "mentorskie", pojmujące chorobę alkoholową jako objaw naszych psychologicznych problemów. Brak tam profesjonalistów, ludzi z wykształceniem medycznym czy choćby biologicznym. Rozumiem, że wygodnie jest dzielić setki milionów naszych podatków między siebie jednak mogłoby to być z korzyścią dla chorych. tymczasem leczenie alkoholizmu w naszym kraju wygląda tak jak w latach 70-tych. Zaczyna i kończy się na pogaduszkach z tzw. terapeutą bez pojęcia i ew. zaleceniem udziału w mityngach AA. Świat poszedł naprzód, wykorzystuje już farmakologię do leczenia ZZA.

  Data dodania: 14 01 2013 · szczegóły wpisu »
 • Max pisze »

  Jest świeżo upieczonym psychologiem, zbiera doświadczenia i poszerza wiedzę o ludzkich zachowaniach i interakcjach. Z natury ma szacunek ale i dystans do autorytetów. Stara się sam kształtować swoje poglądy. Psychologia to nauka pochodna od filozofii, więc max często pozwoli sobie na mędrkowanie. Obecnie stara się uzyskać certyfikat specjalisty psychoterapii uzależnień, żywo interesuje się problematyką alkoholizmu, narkomanii i hazardu patologicznego. Chce poznać drogę do skutecznej terapii, dużo wie o farmakologii, psychofizjologii jednak z natury rzeczy swoje działania opiera na psychoterapii.

  Data dodania: 17 04 2013 · szczegóły wpisu »
 • DDA »

  Jesteś DDA, wiesz gdzie szukać pomocy? Praktycznie każda publiczna poradnia leczenia uzależnień prowadzi terapię dorosłych dzieci alkoholików i osób współuzależnionych. Otrzymasz tam pomoc terapeuty, psychiatry, psychologa, możesz rozpocząć psychoterapię. I to wszystko w ramach ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia, jeżeli jednak wymagasz bardziej indywidualnego traktowania, bardziej dogodnych terminów wizyt możesz poszukać specjalistycznej praktyki terapeutycznej. Zobacz jak wygląda 12 obietnic DDA, jak prowadzona jest terapia, nie jesteś sam/a, korzystaj z grup wsparcia.

  Data dodania: 23 11 2012 · szczegóły wpisu »
 • Odwykowy blog - Medox »

  W sieci istnieje tysiące stron poświęconych tematyce uzależnień, większość z nich redagowanych jest przez osoby borykające się z problemem. My przedstawiamy serwis z wiadomościami pisanymi przez specjalistów. NZOZ Medox powstał w 2008 roku pod Warszawą, jest pierwszy zakład leczniczy w domenie prywatnej służby zdrowia stworzony przez lekarzy zajmujących się leczenie odwykowym.
  Co się z tym wiąże model terapii przez nich proponowany jest nastawiony na biologiczne i ewolucyjne uwarunkowania człowieka. Klinika zajmuje się przypadkami podwójnej diagnozy, nawet w ostrych stanach psychotycznych znajdziesz tam pomoc.

  Data dodania: 19 04 2016 · szczegóły wpisu »
 • Chory.com.pl- serwis dla pacjentów »

  Znajdź przystępne informacje na temat chorób, metod ich leczenia, poszukaj polecanych lekarzy. W dobie odhumanizowania medycyny, wąskich specjalności, dziś trudno poczuć się w szpitalu lub nawet prywatnym gabinecie podmiotem. A przecież pacjent, osoba chora, potrzebuje oprócz fachowej pomocy również wsparcia, rzetelnej informacji.
  Nasze spojrzenie na medycynę to raczej powrót do źródeł, traktujemy ją jak sztukę, nie przemysł.
  Serwis w większości swoich artykułów dotyczy sfery psychologi i psychiatrii, jednak staramy się nie osieracać innych dziedzin medycyny.

  Data dodania: 24 04 2016 · szczegóły wpisu »
 • Psychiatria.pl »

  Grupa MedForum od lat tworzy specjalistyczne portale poświęcone niektórym działom medycyny, ten prezentowany poświęcony jest psychiatrom. Jednak serwis podzielony jest rozdziały dla pacjenta i dla specjalisty. W pierwszym każdy zainteresowany przeczyta wiadomości o zaburzeniach psychicznych: schizofrenii, chorobach afektywnych, depresjach, lękach, adhd, otępieniach, są to wiadomości dla chorych i poradniki dla rodzin. Na forum można dać i otrzymać wsparcie. W drugim dziale każdy psychiatra może zadać pytanie kolegom, podzielić się własnymi doświadczeniami, urządzić konsylium lekarskie, szukać informacji profesjonalnej. Publikowane są informacje o konferencjach naukowych, oferty pracy, zmiany w przepisach prawa.

  Data dodania: 14 12 2012 · szczegóły wpisu »
 • Gabinet Terapeutyczny mgr Magdalena Olech »

  Oferta realizowana przez Terapie Lublin odpowiednia jest dla najmłodszych oraz dla rodziców. Opieką terapeutyczną wykonywaną przez socjologa doglądane są zwyczajowo najmłodsi z problemem takim jak dysleksja, zaburzenia psychicznne, kłopoty szkolne, a także dyskalkulia.
  Tworzone są dodatkowo warsztaty socjoterapeutyczne dla dzieci z zaburzeniami, dla dzieci nadpobudliwych, z lękami, dla najmłodszych agresywnych oraz wstydliwych i przestraszonych.
  Dla dorosłych prowadzone są specjalne wskazówki, sugestie i warsztaty.
  Używam różnorodnych i nowatorskich praktyk pedagogicznych takich, jak:
  metoda 18 struktur wyrazowych, muzykoterapia, bajkoterapia i inne.
  Serdecznie zapraszam wszystkich do odwiedzin.

  Data dodania: 27 10 2012 · szczegóły wpisu »
 • Psychoterapia »

  Przedstawiamy wszystkim naszą stronę, opisującą problematykę psychoterapii. Użytkując ją poznasz historię psychoterapii, kultowe postacie, skuteczne metody leczenia. Dodatkowo odszukasz odpowiedzi na takie kwestie: kiedy należy zgłosić się do psychiatry bądź psychologa, gdzie i jak poszukiwać pomocy. W serwisie są zamieszczone dane kontaktowe do rekomendowanych poradni psychoterapeutycznych. Artykuły publikowane w serwisie pisane są przez osoby, które znają dobrze temat zaburzeń psychicznych. Uważam, że strona przypadnie wam do gustu, jestem chętny na nowatorskie wskazówki.

  Data dodania: 11 10 2012 · szczegóły wpisu »
 • Psychoterapia grupowa - kompendium »

  Czujesz się samotny? Co jeśli czujesz, że jesteś kompletnym outsiderem. Jest wielu takich jak ty! Jest sporo kobiet, jakie cierpią z powodu niemożności właściwej korelacji z środowiskiem społecznym. Dobrze wiedzieć, że masz szansę tą przypadłość zmienić. Właśnie tego typu terapią jest psychoterapia grupowa. Tylko tak właściwie, jaka właściwie jest rola psychoterapii? Czy jest w stanie w rzeczy samej odnosić skutek? Jeżeli to prawda to - jaką psychoterapię wybrać? Na każde te kwestie znajdziesz odezwę na naszym blogu.

  Data dodania: 11 10 2012 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Psychologia

Psychologia - nowa strona:

Adres: